Rüzgar Kesici File

Ev veya iş yerlerinde bahçe dizaynı için oldukça yüksek maliyetli bitkiler kullanılır. Bu bitkilerin, rüzgâr alan bölgelerde uzun süre dayanması zordur. Hava sirkülasyonu sağlayan rüzgar kesici file çeşitleri, bitkilerin güvenliğini sağlayan aynı zamanda bahçenizin şıklığını tamamlayan özellikte üretilmiştir. Yüksekliğini, kendi bahçenize göre seçme imkânı bulunur. Bahar ve Yaz aylarında, manzarası güzel bahçelerde çok daha konforlu şekilde oturma imkânı yaratan bir üründür. Özel olarak üretimi yapılan bu ürünün, sıklığı müşteri tercihine göre ayarlanabilir. Bağ evleri, yazlıklar, spor kompleksleri ve villalar için sıkça kullanılan, oldukça dekoratif bir üründür. Bahçe dekorasyonu ile uyumlu şekilde boyanması mümkündür.

Değişik özellikte üretilmiş, rüzgâr kesici file çeşitleri bulunur. Bazı çeşitleri daha sık dokumalı, bazı çeşitleri ise seyrek dokumalı üretilmiştir. Bu ürünler arasından, bahçenizin yüksekliğine ve rüzgâr alma kapasitesine göre tercih yapma şansı mevcuttur. Ayrıca bu ürün sayesinde, rüzgârdan korunma esnasında manzaranın kapanma ihtimali bulunmaz. Büyük küçük farklı ebatta bitkiler ile süslediğiniz bahçenizde, rahatça oturma ve sevdiklerinizi ağırlama imkânı yaratan kullanışlı bir üründür.

Kaliteli şekilde üretimi yapılmış rüzgâr önleme tülü, rüzgârın yanında yağmuru ve dik şekilde gelen güneşin etkilerini azaltmak için, kullanışlı bir üründür. Bahçenize diktiğiniz tüm bitki çeşitleri için, yetecek oranda güneş ve yağmur suyunu kısıtlamaz. Yalnızca bariyer görevi görerek, hızın yayılmasını sağlar. Rüzgâr kesici file kullanılan bahçelerde yer alan bitkiler, açıkta bulunan bitkilere göre çok daha gür ve sağlıklıdır. Bu sebeple özellikle bakımı titizlikle yapılan villa bahçelerinde sıkça kullanılan bir üründür. Gerekli durumlarda; duvar üstüne, çit üstüne veya çıplak zemine monte edilebilir. Çok amaçlı hazırlanan bir ürün olduğu için, monte etme aşaması kısadır.

Fakat piyasa fiyatının çok altında ucuz file üretimi yapan firmalarda kullanılan ham maddenin, uzun süre dayanma kapasitesi yoktur. Bu sebeple kaliteli ham maddelerden dayanıklı olarak üretimi yapılan ve hesaplı satış yapan firmalara yönelmek gerekir. MR Tel Örgü firması ise daimi müşterileri için hesaplı rüzgâr kesici file üretimi yapan firmalar arasında yer alır. İstanbul’da üretim yapan ve tüm ülkeye satış yapan firma, daimi müşterileri için özel ödeme kolaylıkları sunar.